Rodinný dům 5+kk, Kly - Lom

Stylová
s jedinečnou atmosférou

právě taková je nemovitost v části obce Kly – Lomu. Rodinný dům 5+kk, druhá dvoupodlažní stavba aktuálně využívaná jako garáž pro 2 menší vozy a sklad, vhodná ale i pro úpravu na další rodinný dům, útulné, zastřešené pergoly, biojezírko a krásná, svažitá zahrada vhodná i pro vybudování vlastní vinice. Zveme Vás dále…

PRODÁNO

+kk
v rodinném domě a další 3 velké místnosti v druhé budově
800
m2 zahrady s vlastním biojezírkem a vzrostlými stromy
m2 pozemku s 2 budovami a pergolami
600
m2 - celková plocha pozemku

Výjimečné místo

Snídaně na terase s výhledem do daleké krajiny či večerní posezení s dechberoucím západem slunce.

Dům se nachází na svahu zalitém sluncem, kde začínají vinice, které neodmyslitelně patří k lokalitě okolo Mělníka.

Situovanost domu umožňuje mít absolutní soukromí, umožňuje alternativní styl života, ale naopak i dostatek prostoru pro podnikání v rozmanitých oblastech.

A přitom jste do 5 minut na Mělníce, do 10 v Neratovicích, za 30 minut jste v Praze u metra.

Zveme Vás na videoprohlídku

o nemovitosti

Dům na prodej Kly - Lom

Pozemky

Nemovitost se v současné chvíli stává ze 3 parcel, přičemž 2 jsou užitím určeny jako zahrada. 

 Díky své poloze patří mezi jedny z nejatraktivnějších potenciálních vinic v okolí.  Možností je mnoho. Ať už ponechání plného svahu či úpravy na terasy s přirozenými přechody či schůdky. Záleží plně na vkusu a potřebě budoucího majitele. 

V současné chvíli jsou na zahradě starší, vzrostlé stromy a keře rozmanitých druhů, nejčastěji jde o vydatně plodící ořešáky.

V případě, že by zájemce neměl chuť využít kompletní zahradu, je možné spodní část pozemku oddělit. Jedná se o cca 1600 m2, čímž by zároveň došlo k ponížení kupní ceny o půl milionu korun. 

 

kuchyně2svetle

Rodinný dům

Při vstupu do rodinného domu vejdete do zádveří, ze kterého je přístup do malého sklípku a do předsíně. Z předsíně se dostanete do koupelny s toaletou, ke schodišti do 2. patra nebo  průchodem do kuchyně s původním klenutým stropem, na kterou plynule navazuje obývací pokoj s krbem. Odtud se dostanete do prvního pokoje v přízemí. V patře jsou další 3 pokoje se zajímavými stavebními prvky, výklenky a překrásným výhledem do krajiny. Pokoje jsou přístupné společnou chodbou, která je 8 metrů dlouhá a 1,7 m široká. Zkosení stropu chodby bylo efektivně využito pro úložné a technické prostory a naleznete zde například i další toaletu s umyvadlem, pro vyšší komfort zejména v nočních hodinách.

2.stavení

Vedlejší stavby

Druhá budova o užitné ploše 70 m2 nabízí různorodý potenciál jejího využití. Jedná se o dvoupatrovou stavbu, přičemž horní patro je v současné chvíli využíváno jako garáž pro 2 automobily. V přízemí jsou 2 prostorné místnosti, které aktuálně slouží jako sklad / dílna. Díky původním výklenkům a taktéž skvělé atmosféře si lze představit i komerční využití prostor. Stavba byla také rekonstruována z velké části a je ve velice dobrém stavu.

Mezi vedlejší stavby patří pak  pergoly s plným zastřešením, které jsou využívány jak pro relaxační zóny, tak pro uchovávání dřeva či sena pro 3 maličké ovečky, které se starají o „údržbu“ zahrady. A v neposlední řadě také bio jezírko s naprosto přírodním systémem údržby. Bez chemie, jen přirozená, čistá voda.

Často kladené dotazy

Podrobnější technické informace o domě

Jak je dům starý?

Nemovitost byla původně viničním domkem a například v kuchyni naleznete původní strop s klenbou z konce 19. století, v zadním pokoji v přízemí byla zachována původní malba a výkleny a celkově v nemovitosti naleznete několik původních stavebních prvků, které podtrhují originalitu a ducha této nemovitosti.

Co ještě stojí za zmínku v domě?

Mezi příjemné bonusy domu patří bezesporu otevřený krb v obývacím pokoji, který díky dobré cirkulaci vzduchu dokáže příjemně prohřát nemovitost i přesto, že není připojen na výměník. V obývacím pokoji jsou elektricky poháněné venkovní rolety, které skvěle izolují pokoj zejména v horkých letních dnech. A za zmínku stojí určitě i maličký sklípek pod schodištěm, který dnes již nebývá tradičním prvkem rodinných domů, ale uvidíte sami, že takový prostor je k nezaplacení.

Co se na domě upravovalo?

Nemovitost prošla kompletní rekonstrukcí, při které zůstaly stát v podstatě jen obvodové zdi a klenbový strop v kuchyni. Dům má zcela nové podlahy se zabudovaným topením, veškeré rozvody (elektřina 230/380, plyn, voda, odpady) byly dělány nové cca v roce 2005, nové jsou i trámy a izolace ve stropech, střecha… Preventivně byla provedena hydroizolace severní stěny. A v neposlední řadě je dům kvalitně zateplen. Celá rekonstrukce probíhala s maximální péči a láskou majitele, díky čemuž má dům i nadstandardně nízké provozní náklady. Energetická náročnost budovy „B“

A jak je to s dopravou?

K nemovitosti se nyní dostanete prakticky ze všech stran, jakmile vjedete do Kel. Jen pozor, navigace Vás vezme zrovna tou nejstrmější, na které ale můžete často potkat srnky či jiné překvapení. Cesta až k domu je udržovaná. Doporučujeme cestu kolem obecního úřadu, která Vás vyvede nad Kly, odkud je krásný výhled do krajiny. Pokud preferujete hromadnou dopravu, autobus Vás na metro na Ládví doveze za 34 minut. Autobus jezdí každou půlhodinu, ve špičce dokonce každých 15 minut.

Voda, odpady, plyn, ... ?

Nemovitost je napojená na obecní vodovod a plynovod, přičemž plynový kondenzační kotel slouží k vytápění celé nemovitosti a patří mezi nejkvalitnější dostupné na trhu. V přízemí i patře je podlahové topení a nemovitost je kompletně zateplená. Nad obývacím pokojem je například 40-45 cm minerální vaty, takže izolace byla provedena skutečně poctivě. A odráží se to i v létě při horkých dnech. Voda je k dispozici také z vlastní, 20 m hluboké, kopané studny, která se nachází ve spodní části pozemku. Původní přívod vody ze studny je ukončen venku u domu, současným majitelem nebyl využíván. Odpad je řešen vlastní biologickou, kořenovou čističkou, jejíž součástí je kvalitní 3 komorový septik. Čistička byla výraznou, dlouhodobou investicí do nemovitosti, která se majitelům taktéž vrací díky nulovým nákladům na stočné a zcela bezproblémový a bezúdržbový provoz (septik není potřeba vyvážet). Vyčištěná voda je použita jako přirozené zavlažení svahu.

 Spotřeba při průměrné 4 členné domácnosti dle posledního vyúčtování vychází: 

– elektřina: roční spotřeba (2,73500 MWh) – 14.900,- Kč

– plyn: roční spotřeba (8,28935 MWh) – 14.600,-

Jak lze nemovitost financovat?

Nemovitost bude možné financovat klasickým hypotéčním úvěrem ihned po narovnání stavu nemovitosti v katastru nemovitostí. Historicky se po předchozím majiteli nedochovala žádná dokumentace k nemovitosti, proto probíhá kompletní zajištění nových podkladů a schválení. 

V případě, že by zájemce potřeboval hradit hypotéčním úvěrem kupní cenu jen částečně, je zde velice zajímavá možnost plateb kupní ceny po částech dle dohody s majitelem, který je ochotný přistoupit k variabilnějším možnostem úhrady. Realizace prodeje by tak byla možná bez průtahů.

Možnost získání hypotéčního úvěru Vám ráda pomohu prověřit a případně jej zajistit. 

Fotogalerie

Půdorys nemovitosti

Půdorys nemovitosti je pouze orientační.

Zajímá Vás více? Neváhejte a domluvte si prohlídku.

Dana Rambousková

Tel.: 734693687