dana.rambouskova@re-max.cz / +420 734 693 687

RODINNÝ DŮM 4+kK
Boleslavská, Chrást (Tišice)

Jestli je tento dům v něčem unikátní, tak bezesporu v zachování genius loci tradičního venkovského stavení s dochovalými architektonickými prvky v kombinaci s moderním bydlením a variabilitou využití i pro podnikatelské účely.

Prostorný s variabilním využitím

Dům nabízí dispozici 4+kk s prostornými místnostmi i velkými úložnými prostory. Hned po vstupu Vás nadchne uspořádání jednotlivých pokojů. Z prostorného zádveří, které nabízí prostor pro vybudování úspornějšího schodiště do podkroví, získáváte přístup do dětského pokoje a pracovny, která je v současné době využíváná jako show-room se samostatným vstupem od ulice. Dále je v tomto prostoru originálně využit bývalý chladící box (historicky v domě byla i prodejna potravin), který dnes poskytuje nepostradatelné a velice nadstandardní úložené prostory. Napravo pak vstupujete do hlavního společenského prostoru , obývacího pokoje s kuchyňským koutem, kde Vás již okouzlí unikátní historická atmosféra domu. Krb, masivní okenní výklenky, původní dvoukřídlé dveře a celková atmosféra místa umožní odprostit se od okolí a být zkrátka „doma“. Pokladem domu je ale jeho zadní část, kde naleznete koupelnu a ložnici s šatním koutem. Díky klenbám jde o prostor s atmosférou, kterou při sebevětší snaze nedokáže poskytnout žádná novostavba a majitelům tak patří velký dík, že umožnili zachovat kouzlo domu citlivou opravou. 

Co by Vás mohlo zajímat

Dům pochází odhadem z přelomu 19. a 20. století. Během let procházel řadou změn a úprav až do dnešní podoby, proto v něm naleznete kombinaci různých prvků a stylů, které však dohromady tvoří velice příjemný a funkční celek. 

Nemovitost je napojena na obecní vodovod a kanalizaci. Ohřev teplé vody je zajištěn bojlerem. Vytápění je elektřinou – přímotopy v jednotlivých místnostech, které mají vlastní zásuvky se sazbou pro vytápění. A v případě, že preferujete přírodní teplo a vůni dřeva, větší část chladného období je možné dům vytápět čistě krbovými kamny. Dům disponuje původními, velice silnými obvodovými zdmi, díky čemuž teplo příjemně akumuluje a naopak v létě udržuje příjemné klima i během horkých dnů. 

V posledních letech došlo zejména k výměně oken a dveří za plastová, v zadní části domu byly udělány betonové podlahy a byly zpevněny nosníky ve stropě i střeše.

Ve prospěch nemovitosti je zřízeno věcné břemeno služebnosti inženýrské sítě – právo vedení, údržby a oprav vodovodu s povinností pro sousední nemovitost.

Okolí a dostupnost

Dům leží u hlavní silnice, která prochází přes Chrást a potažmo celé Tišice. Nedaleko od domu díky tomu naleznete autobusovou zastávku s linkami Kostelec nad Labem / Mělník a Neratovice / Všetaty. Vlaková zastávka do Prahy je vzdálena 1,1 km. Autem jste na nejbližším metru v Praze za cca 25 minut. 

Celkově jde o obec s nejprogresivnějším rozvojem v celém širokém okolí. Aktuálně se pracuje na rozšíření základní školy až do 9. třídy, v obci je praktický lékař pro děti i dospělé a v brzké době by měl přibýt i zubní lékař. 

Nejvýraznější jsou pak v obci místní spolky, které pravidelně pořádají kulturní, společenské i sportovní události, které získali oblibu s výrazným přesahem i do okolních vesnic a jsou tak místech příjemných setkání pro široké okolí. 

Původně šlo o zemědělskou oblast, obec lemuje Labe s lužními lesy, pole a louky, za pár minut jste v Mlékojedech u jezera, po cestě můžete navštívit velké multifunkční hřiště nebo i skatepark, několik místních obchůdků nebo vyhlášené řeznictví … Oblast má mnoho „pro“, kterými si Vás získá. Budeme se těšit na prohlídce!

VIDEOPROHLÍDKA

420
m2 pozemku, z toho ...
259
m2 zastavěná plocha a nádvoří
95
m2 zahrada
350 +
cca m2 zahrady a nádvoří
0
cca m2 užitné plochy v přízemí

ORIENTAČNÍ PŮDORYS DOMU

FOTOGALERIE

Vizualizace podkroví

Podkroví, současný stav
Podkroví, vizualizace možné úpravy
Chcete se domluvit na prohlídce? Pak mě neváhejte kontaktovat

+420 734 693 687
dana.rambouskova@re-max.cz