dana.rambouskova@re-max.cz / +420 734 693 687

RODINNÝ DŮM dŘÍSY - POLNÍ

Rodinný dům v téměř samém srdci Dřís

Dřísy jsou vesničkou na pomezí okresů Mělník a Praha-východ, kam spadají. Rozkládají se asi dvacet sedm kilometrů severovýchodně od centra Prahy a například zhruba 10 kilometrů od nájezdu na dálnici D10 ve Staré Boleslavi. 

Obec má zhruba 1000 obyvatel a v dnešní podobě Vás překvapí zejména svou rozlohou, protože se rozprostírá zejména podle hlavní silnice ze směru od Konětop k vlakovému nádraží, odkud se místní dostanou směry Lysá nad Labem – Mělník. Obrovskou výhodou domu je poloha v blízkosti středu obce, díky čemuž je jen pár metrů od školy (5 tříd) a školky, hřišť, nedaleko je obecní úřad, pošta, obchod s potravinami, hostinec a další. Skvělá poloha pro příjemné a klidné bydlení. 

Popis domu

Rodinný dům v základu disponuje třemi většími pokoji a jedním menším, plánovaným jako kuchyně, který je podsklepený a má samostatný vchod na zahradu. Dům byl dále rozšířen o zádveří s hlavním vstupem do domu a dále došlo k propojení původní hospodářské přístavby k domu, čím vznikla v pravé části domu ještě chodba, prostorná koupelna a menší pokojík, který by mohl sloužit jako pracovna, velkorysá šatna či maličký dětský pokojík. 

Dům je částečně podsklepený, přičemž ve sklepě naleznete přípojku a rozvody vody a je zde i přípojka k čerpadlu do studny. Sklep se nachází přímo pod místností, která je plánována jako kuchyň, proto se vybízí jako nejsnazší cesta k vybudování odpadů či dalšího technického zázemí domu – například k umístění druhého, menšího bojleru pro ohřev vody pro kuchyň, k umístění jednotky tepelného čerpadla a podobně. Do kuchyně bude zároveň zapotřebí vytáhnout ze sklepa přívod vody, toto nebylo doposud uděláno, aby měl nový majitel možnost si uzpůsobit napojení již vlastní potřebě a představám.

Nad vstupem do sklepa se pak nachází vstup na půdu.

Voda, odpady, elektřina a vytápění

Dům je napojen na obecní vodovod a má i svou vlastní, cca 8 m hlubokou studnu, která je využívána k zalévání. 

Obec má vlastní čističku vod, avšak tlaková kanalizace nebyla doposud do domu napojena. Odpad je tak v současné době sveden pouze z koupelny do jímky na zadní části pozemku. Pro běžný standard bydlení bude proto zapotřebí odpady dořešit, přičemž nejvýhodněji se nabízí proražení odpadu v kuchyni dolů do sklepa a následné dotažení k přípojce v ulici, případně vybudování vlastní domácí ČOV. 

Ohřev vody zajišťuje aktuálně bojler umístěný v koupelně.

Elektřina je ve většině domu rozvedena již v mědi, pouze ve dvou místnostech je v ochranné trubce. V cca 80. letech byla rozvedena i do podkroví, kde plně slouží i v dnešních dnech. Revizní prohlídka je objednána a bude doložena před podpisem rezervační smlouvy, případně bude její dodání smluvně ošetřeno.

Vytápění je v domě zatím pouze na pevná paliva – krbovými kamny.  V domě jsou dva funkční samostatné zděné komíny, které jsou každoročně revidované – poslední revize a čištění proběhli 12.10.2023.

Ostatní informace

Dům má smíšené zdivo s fasádou, která je hotová z čelní a jedné boční strany. Není zateplen. Z větší části je obkopán a odizolován. Okna i dveře jsou plastové, v kuchyni jsou pro prosvětlení použity luxfery. Podlahy domu jsou betonové, přičemž jako krytina je použita dlažba a lino. 

Na půdě, kam se lze dostat v tuto chvíli pouze po klasickém žebříku, je příčkami odděleno několik místností a perličkou domu jsou funkční holubníky. 

Krovy domu se opticky zdají být v pořádku, střešní krytinu bude zapotřebí na pár místech opravit, například podložením folie, která by zabránila případnému zatékání. Zakoupeny jsou již nové hřebenáče, které, pokud se nestačí do doby prodeje vyměnit, zůstanou novému majiteli k dispozici. Obecně půda nabízí opravdu velkorysé prostory  pro vybudování dalších obytných místností.

Průkaz energetické náročnosti budovy je v tuto chvíli předpokládat s ohledem na způsob vytápění ve skupině G, nicméně bude teprve zpracován.

Na dvorku se dále nachází několik kůlniček či zastřešené posezení, které příjemně odděluje užitkovou část zahrady s tou relaxační. 

VIDEOPROHLÍDKA DOMU

282
m2 pozemku
59
cca m2 zastavěné plochy
84
metrů do školy a školky
0
minut i km na dálnici D10
0
minut na kraj Prahy

ORIENTAČNÍ PŮDORYS DOMU

VIZUALIZACE INTERIÉRU

FOTOGALERIE

Chcete se domluvit na prohlídce? Pak mě neváhejte kontaktovat

+420 734 693 687
dana.rambouskova@re-max.cz